Для відкритої системи рулонних штор Міні треба заміряти ширину та висоту скла разом з штапіками та добавити до ширини 2 мм. Врахуйте, що по боках штапіків має бути 17-18 мм вільного місця на кронштейни для кріплення. Якщо на вікні виступає завіс, часто доводиться зміщувати кріплення тканинної ролети.
Якщо від штапіка до завіса менше 18 мм, поміряйте відстань від завіса до краю протилежного штапіка і при подачі замовлення вкажіть "напівгабарит". Те ж саме слід зробити коли занадто близько знаходиться відкос, плінтус, шафа. Якщо і справа, і зліва занадто мало місця, поміряйте ширину, в яку потрібно вмістити рулонну штору та вкажіть "габарит".
Габарит Мансарди еко такий же, як і в Міні (35 мм), для системи Стандарт - 40 мм. Для польського механізму міні Besta габарити трошки інші - 18 мм зі сторони з цепочкою управління та 12 мм з протилежного боку. Цей механізм краще підходить для вікон з трьома (та більше) створками, на яких виступають завіси.
Для ролетів День-ніч у відкритій системі (на монтажній планці) потрібно переконатися, що над верхнім штапіком є 15 мм для кріплення. Висоту відкривної створки краще міряти повністю, а не по штапіку, адже День-ніч з великим перепадом по висоті виглядає негарно. Для глухої створки між нижнім штапіком та підвіконням повинно бути хоча б 15 мм для фіксатора.
Для закритої системи Уні плоскі потрібен третій розмір - ширина самого скла з одною резинкою. В цьому випадку потрібно дуже точно поміряти висоту (для відкритих систем висота може бути приблизною). Зверніть увагу, що ця система не підійде для вікон з мілким штапіком, відстань від профілю до скла повинна бути хоча б 10 мм.
Для Уні плоскі можна вказати розмір для регулювання День-ніч. Це ширина штапіка - відстань від краю штапіка до резинки. Штапіки бувають різні, тому краще зразу вказати, наприклад "регулювати -20 мм", ніж потім робити це на монтажі.
Для скошених штапіків краще підрізати нижню планку Уні плоскі під кутом 45°, інакше вона може застрягати. Якщо штапіки заглиблені (знаходяться нижче рівня профілю вікна), від ширини та висоти Уні плоскі краще відняти 1 мм. Якщо ширина штапіка більше 25 мм, для Уні плоскі потрібно замовляти ширші направляючі, бо стандартні мають ширину 30-32 мм. Або вибрати Уні п-подібні.
Для закритої системи Уні п-подібні, крім розмірів по штапіках, бажано вказати відстань від штапіка до ручки на відкривній створці та відстань від штапіка до завіса (якщо він є). Використовуючи цю інформацію, ми розрахуємо розміри штори, яка найкраще підійде на Ваше вікно.
Висоту Уні п-подібні День-ніч краще міряти на всю висоту відкривної створки і таку ж саму ставити на глуху. Тоді полоски тканини будуть знаходитись на одному рівні.
Для будь-якої закритої системи, а також для будь-якої системи День-ніч, потрібно вказати сторону управління (ліва/права), де буде знаходитись цепочка.
Для горизонтальних жалюзі треба вказати ширину з штапіками, а до висоти додати 3 см (на карниз та нижню фіксацію). Також потрібно вказати сторону управління (ліва/права), де буде знаходитись трубочка та шнурок.
Для кольорових жалюзі на відкривну створку краще додавати не 3 см, а 7 см. Так буде гарніше - менша різниця у висоті сусідніх жалюзі. При бажанні можна подати всю висоту відкривної створки, тоді жалюзі будуть кріпитись під самим її верхом.
Детальніше про вертикальні жалюзі
Якщо вертикальні жалюзі кріпляться в проєм, потрібно заміряти його ширину, висоту справа, зліва, зверху, знизу та від найменших розмірів відняти 1 см. Або дивіться на місці, які мають бути ширина та висота щоб жалюзям нічого не заважало.
При кріпленні на стіну до ширини проєму краще додати 30 см, а до висоти +20 см. Якщо жалюзі мають кріпитися до стелі, висота буде дорівнювати відстані від стелі до підвіконня (або до низу підвіконння, як бажаєте).
Для прямокутних вікон потрібні розміри з штапіками. Для вікон неправильної форми (п'ятикутних, арочних) бажано використовувати лекало, наприклад, прикласти до вікна плівку і позначити на ній розміри з штапіками.
Якщо плісе буде ставитись всередину між штапіки (впритул до скла), заміряйте розміри між штапіками біля резинок. Врахуйте, що вікна часто бувають трошки ввігнутими всередину. Тому заміряйте відстань між штапіками не тільки знизу, але і посередині. В цьому випадку подавайте розмір з меншою шириною, щоб планки системи не терлись об штапіки.
Римські штори можна ставити на вікно, в проєм, на стіну, на стелю. Тут все залежить від Вашого бажання, головне переконатись, що штора фізично поміститься на своє місце (якщо в проєм). Можете додавати будь-які значення, якщо кріплення буде на стіну чи стелю. Якщо штори мають бути окремо на кожну створку, поміряйте ширину по штапіках, як на рулонні штори. Висота може бути по бажанню - до нижнього штапіка, підвіконня і т.д.
Загальні рекомендації такі:
Монтаж на вікно
- ширина – ширина між зовнішніми краями штапіків (між стиками штапіків з рамою вікна);
- висота на відкривну частину вікна – висота всієї створки;
- висота на невідкривну частину вікна – висота між зовнішніми краями штапіків +3 см.
Монтаж на стіну
- ширина – ширина віконного проєму +20 см;
- висота – відстань від підвіконника до верху віконного проєму +20 см.
Монтаж в проєм
- ширина – ширина віконного проєму мінус 2 см;
- висота – висота віконного проєму мінус 1 см.
Щоб дізнатись розміри рамочної москітної сітки потрібно відкрити вікно і поміряти відстань від профіля до профіля - ширину та висоту. Резинка може вситупати з профіль навіть до 5 мм, тому при замірах потрібно її відгинати.
Якщо ззовні штапік не заокруглений, а скошений, це треба вказувати. В цьому випадку гачки для кріплення повинні бути повністю випрямлені, інакше вони не дотягнуть москітку і будуть щілини. В крайньому випадку гачки можна повигинати плоскогубцями самостійно.
Якщо відкривна створка має виступ назовні (іноді буває в дорогих вікнах), звичайна москітка не підійде, при закриванні вікна виступ буде її випирати. В цьому випадку потрібно замовляти москітку Еліт.
Як заміряти рулонні штори, ми вже знаємо.
Хочете дізнатись як їх ставити по фен-шую?
Якщо добре натиснути на монтажника, він все розкаже)