Останнім часом рулонні штори зайняли провідне місце по популярності серед різних видів сонцезахисних систем. Різноманітність тканин та фактур дозволяє підібрати варіанти, які підійдуть для будь-якого приміщення. Але якщо недостатньо уважно підійти до вибору типу тканини, можете отримати не зовсім те, на що сподівалися.
Сьогодні кожен пристойний виробник обробляє тканини для віконних ролетів спеціальними просоченнями: антистатичними, пилевідштовхуючими. Це збільшує термін служби виробу, робить його більш практичним у використанні. Матерія, з якої виготовляють рулонні штори, не боїться вологи та перепадів температур, ефективно захищає приміщення від надлишку сонячних променів.
Тканини для рулонних щтор діляться на Transparent (напівпрозорі та прозорі), Dimout (затемняючі) і Blackout (світлоблокуючі).
Прозорі віконні ролети добре розсіюють сонячне світло. До цієї групи входять спеціальні тканини для рулонних штор з підвищеним захистом від сонця. Робляться вони з поліестеру або скловолокна. Такі рулонні штори не будуть розтягуватись чи м'ятися. Тканини Screen дозволяють бачити те, що відбувається ззовні, а структура, в свою чергу, блокує перегляд з вулиці в світлу пору дня.
Фактично, це заміна традиційної тюлі, але більш довговічна, вологостійка, негорюча. Віконні ролети Screen підходять для великих офісів, приміщень з панорамними вікнами, для балконів і лоджій, інтер'єру хай-тек або мінімалістичного стилю.
Затемнюючі тканини частково пропускають світло, захищають від ультрафіолету та сторонніх очей, мають теплоізоляційні властивості. Рівень затемнення залежить від кольору тканини - чим вона темніша, тим менше пропускає світла. Тканини світлих відтінків ідеально підійдуть у випадку, коли треба захиститись від сонця, не зменшуючи освітленість кімнати.
Світлоблокуючі тканини типу Blackout не пропускають навіть яскраве сонячне світло. Причому забарвлення таких тканин не обов’язково темне. Світлонепроникні віконні ролети ідеально підходять для спальних і дитячих кімнат, домашніх кінотеатрів, конференц-залів і будь-яких інших приміщень, що потребують повного захисту від світла. Blackout у відкритій системі вдень буде давати ореол по краях тканини, для абсолютного затемнення краще вибрати закриту систему.
Вибір ступеня затемнення в кімнаті дуже важливий. Якщо Ви вибрали тканину для рулонних штор Blackout, яка повністю затемнює приміщення, в денний час, щоб “запустити” світло в кімнату, доведеться піднімати рулонні штори. При наявності не в міру цікавих та допитливих сусідів це потрібно враховувати.
Тканини День-ніч складаються з горизонтальних прозорих і непрозорих смуг, які чергуються між собою. Завдяки такій структурі ці штори дозволяють більш плавно, в порівнянні зі звичайними, регулювати світловий потік. Штора День-ніч може бути повністю закрита (положення Ніч), повністю піднята або напіввідкрита (положення День). При встановленні штор з такою тканиною тюль вже не використовується.
Також бувають термоблокуючі тканини з максимальними теплоізоляційними властивостями, натуральні з соломи та ін.